نشست های تخصصی آموزشی و کارگاهی شعر

سایت علمی پایاپژوه با همکاری خانه هنرمندان و کار اجرایی انجن شاعران جوان نجف آباد(اصفهان) اقدام به تشکیل کارگاه ها و نشست های تخصصی ادبی نموده است.

در این نشست ها که هر هفته پنج شنبه ها از ساعت 6 تا 8 عصر برگزار می شوند , من نیز به عنوان یکی از شاگردان جلسه در خدمت شما هستم , حتی اگر ماژیک در دست بگیرم و  پای تخته بایستم...

روال جلسات :

45 دقیقه اول به مدرسین اختصاص دارد که یکی از مباحث ادبی را تدریس می کنند. به عنوان مثال در حال حاضر آقای عطا منصوری مشغول مرور ادبیات کهن و معاصر هستند و تا این مرحله به ادبیات مشروطه به بعد رسیده ایم.بعد از خاتمه دوره تدریسی ایشان , مدرسین بعدی به ترتیب موضوعات پیشنهادی و تعیین برنامه زمانی و تقسیم جلسات , شروع به تدریس می کنند. 

در 45 دقیقه دوم , شعری که از جلسه قبل به صورت مکتوب بین حاضرین توزیع شده است  مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. منتقدین با نقد های مکتوب به شعر می پردازند و در هر جلسه فقط یک شعر نقد می شود و 30 دقیقه باقیمانده , پیش بینی مباحث تازه ای است که ممکن است بروز کنند.

کیفیت کار بالا است , من تقریبا راضی هستم. انرژی و علاقه بچه ها هم خیلی خوب بوده. تمام جلسات مستند به فیلم برداری تمام وقت و بدون وقفه هستند که در آینده نزدیک فایل های گزیده این کارگاه ها را در فضای مجازی منتشر می کنیم.

 

مهمان های جلسات:

هفته گذشته جناب آقای کیوان اصلاح پذیر - شاعر و منتقد برجسته کشورمان- از شیراز مهمان جلسه بودند و حضور چند هفته یک بار ایشان , قطعی است.

در هفته های آینده نیز از چهره های فعال ادبی دعوت به عمل می آید. پویایی جلسات امیدوار کننده است و اشتیاقی که بچه ها به یادگیری و بحث دارند , مشوق اصلی من بوده.از صمیمیت دوستان و تلاشی که می کنند به این نتیجه رسیدم که بعد از چند ماه , الان وقت خوبی برای اعلان عمومی و تبلیغ جلسه است.

فکر کنم وظیفه داشتم این اطلاع رسانی را انجام بدهم. اگر دنبال دغدغه های واقعی در ادبیات هستید و دنبال یک جلسه خوب , پیشنهاد می کنم این جلسه را در گزینه های انتخابی تان بگذارید.

 

عکس این پست:

عطا منصوری - امیر سنجوری - کیوان اصلاح پذیر - امین ذوالفقاری - آرزو صادقی و سمیه طوسی(پشت دوربین!)

امیر سنجوری

 

 

 

/ 0 نظر / 74 بازدید